Dinleyerek İngilizce Öğrenilebilir Mi - Ankara Dil Kursu

Dinleyerek İngilizce Öğrenilebilir Mi

Dinleyerek İngilizce Öğrenilebilir Mi


Dinleyerek İngilizce Öğrenilebilir Mi; Öğrenme süreci kişiye göre değişebilen bir kavramdır bu sebeple sadece dinleyerek İngilizce öğrenilebilir mi sorusunun cevabı çok da net değildir. Ama dinleyerek İngilizce öğrenmek etkili yöntemlerden biridir.

Dinleyerek İngilizce öğrenmek tek başında yeterli gelmeyebilir. Çünkü İngilizce öğrenmek bir bütündür. İngilizce öğrenen bireylerin İngilizce okuma alıştırmaları, yazma alıştırmaları ve konuşma alıştırmaları da yapmaları gerekmektedir.

Sadece dinleyerek İngilizce öğrenilebilir mi sorusunun cevabı hayır olsa bile İngilizce dinlemek öğrenme sürecinde destekleyicidir.

Özellikle yeni İngilizce öğrenmeye başlayan bireylerin sık sık dinleme egzersizleri yapmaları alt yazılı çocuk şarkıları dinlemeleri önerilmektedir. Dinleme alıştırmalarının en önemli artısı telaffuzu geliştirmesidir. Çünkü dinleme parçaları sayesinde kelimlerin nasıl söylendiği ve cümlenin bütününde ne anlama geldiği bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Şarkı Dinleyerek İngilizce Öğrenmek

İngilizce öğrenirken şarkılardan faydalanabilirsiniz. Tabii şarkıları dinlerken şarkı sözlerinin de okunması gerekmektedir bu sayede hem türkçe anlamlarını takip edebilir hem de kelimelerin nerede kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Şarkı dinlerken diğer uygulayacağınız yöntem İngilizce altyazı açmak olabilir. İngilizce altyazı ve dinlediğiniz şarkının uyumu size İngilizce okumayı öğretecektir, ve bunu keyifli bir hale getirecektir.

İngilizce öğrenmek için basit yöntemleri ilgili yazıyı okumanızı öneririz.

Podcast Dinleyerek İngilizce Öğrenmek

Podcast dinleyerek İngilizce öğrenmek daha sakin ve huzurlu bir süreç. Ayrıca bir çok kişi şarkı dinleyerek öğrenmekten daha kolay olduğunu iddia ediyor. Çünkü podcastler çok daha yavaş ve genelde uyku öncesi ya da sabah uyanınca sakin saatlerde dinlemeyi tervih ediyoruz. Bu sebeple de tane tane dinlediğimiz İngilizce podcastler daha öğretici olabiliyor.

Voscreen Dinleyerek İngilizce Öğrenmek

Voscreen İngilizce dinleme pratikleri yapmanız için imkan sağlıyor. Ayrıca kısa dinleme parçaları bittikten sonra dinlediğiniz kısmı türkçeye çevirmeniz için size iki şıklı bir soru soruyor. Sadece dinleyerek İngilizce Öğrenilebilir mi diye düşünen bir kişiye en güzel cevap voscreen kullan olabilir.

Voscreen uygulaması sayesinde İngilizce dinlerken altyazı açabilirsiniz ya da kapalı konumda tutarak dinleme kısmını biraz daha zorlaştırabilirsiniz.

Voscreen ile İngilizce Öğrenmek

Çocuk şarkıları dinleyerek İngilizce öğrenme sürecinizi destekleyebilirsiniz. Çocuk şarkıları daha basit ve daha öğretici olmaktadır ve bu sebeple özellikle İngilizceye öğrenmeye yeni başlayanlar için çocuk şarkıları dinlemek mükemmel seçenek. Yine İngilizce  altyazı açık seçeneğini seçerseniz daha etkin bir öğrenme süreci gerçekleştirebilirsiniz.

Dinleyerek İngilizce Öğrenmek

İngilizce sınavları genelde 4 aşamadan oluşmaktadır ve aslında hepsi birbirine bağlıdır.

Dinleme bölümü de bunlardan biridir ve dinleme aktivitesini işe giderken otobüste, uyurken yatakta yani kısacası her yerde yapabilirsiniz. Dinleme bölümünde başarılı olabilmek için en önemlisi dinlediğinizi anlayabilmektir. Bu sebeple de önce çocuk şarkıları dinlemek sonra podcastler dinlemek ve sonra dilediğiniz parçarları dinlemek önem sıranız olabilir.

Dinlerken de tıpkı okuma yapmak gibi eskiye dönüp eylemi tekrar edebiliriz. Eğer dinlediğiniz şeyi hiç anlamadıysanız en başa dönün ve anlayana kadar tekrar dinleyin. Dinlediğiniz şeyin yarısını anladıysanız bir kere daha dinleyin ve durdurup anlamlandırmaya çalışın. Eğer %80’ inden fazlasını anladıysanız dinleme parçanızı ya da şarkınızı durdurun ve dinlediğiniz şeyi zihninizde anlamlandırmaya çalışın. Bu sayede dinleme sürecini gerçek egzersizlere çevirebilir ve sadece dinleyerek İngilizce Öğrenilebilir mi yanıtını bulabilirsiniz.

Dinleme antremanları zaten İngilizcenin olmazsa olmaz aktivitelerinden biridir. Dinleme antremanlarını ne kadar etkili bir şekilde yaparsanız o kadar çok verim alırsınız. Sadece dinleyerek anlamlandırmaya çalışmayarak en fazla kelimelerin telaffuzlarını öğrenebilirsiniz ama dinlediğinizi anlamanız maalesef çok zordur. Bu sebeple seviyenize göre önce türkçe sonra İngilizce altyazı ayarı yaparak dinlerken öğrenebilirsiniz.

İngilizce Kursu ile ilgili yazdığımız içeriği mutlaka okuyun