En Hızlı İngilizce Öğrenme Yolu - Ankara Dil Kursu

En Hızlı İngilizce Öğrenme Yolu

En Hızlı İngilizce Öğrenme Yolu

Daha Hızlı İngilizce öğrenmenin 5 Bilimsel Yolu

Yeni bir dil öğrenirken her zaman aceleci ve heyecanlı davranırız. İngilizce öğrenirken de bir çoğumuz nasıl daha hızlı İngilizce öğrenebilirim diye sorguluyoruz. İngilizce öğrenirken tabi ki en önemlisi sabır olsa da bu konuda yapılan bazı bilimsel araştırmalar  var. Bu sebeple de İngilizce öğrenmemize yardımcı olacak bazı bilimsel ipuçlarından faydalanarak İngilizce öğrenmeyi hızlandırabiliriz.

Bol bol İngilizce Dinle

İngilizce dinlemek; bilim adamları tarafından örtük dil öğrenme olarak değerlendirilmekte. Bu sebeple gün içerisinde ingilizce dinlemek daha hızlı ingilizce öğrenmemize yardımcı olan en önemli adım. İngilizce dinleme yapmak biz öğrenmeye çabalamadan bile İngilizce öğrenmemizin hızlanmasına sebep oluyor.

Dinleyerek dillerin örüntülerini duymaktayız ve bu sayede de anlamını bilmediğimiz kelimeleri dahi cümlenin içerisinden çıkararak anlamlandırabilmekteyiz. Bu aşamada yapacağımız şey günlük rutinimize İngilizce eklemek. Bu seyede siz sadece dinleyerek İngilizce öğrenmenize katkı sağlayacak ve daha hızlı İngilizce öğrenmeye başlayacaksınız.

Özellikle uykuya dalmadan önce anlayabileceğiniz düzeyde ingilizce dinlemek zihninizde gece boyu devam edecek bir çalışmaya sebep olacak ve İnglizce öğrenmeniz daha hızlı olacak.

Kelimeleri Değil, Kelime Gruplarını da Öğren

İngilizce de ve diğer tüm dillerde kelimeler tek başlarına bir anlam ifade ederken birlikte söylendiklerinde bambaşka anlamlara gelebilir.  Bu sebeple İngilizce öğrenirken kelimelerin en çok kullanıldığı diğer kelimeleri ya da kelime gruplarını öğrenmek İngilizceyi daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

İngilizce yeni bir kelime öğrenirken cümle kurarak öğrenmek, kelimeleri farklı kombinasyonlarda kelime grupları ile kullanmak hem hızlı öğrenmenize yardımcı olacaktır hemde öğrendiğiniz bilgiler daha kullanılır olacaktır. Çünkü yerinde kullanamadığımız ingilizce bir kelime aslında hiçbir şey ifade etmemektedir. Burada günlük kullandığınız eşyaların üzerine ingilizcelerini yazmak da yine kelime öğrenmenizi hızlandıracak yöntemlerden biri. Kapınızın üzerine, anahtarınıza pencerenize küçük küçük notlar yapıştırabilirsiniz.

Şarkılarla Öğren

Çocuk şarkılarıyla ingilizce öğrenmek en hızlı yöntemlerin başında geliyor. Çünkü beynimiz bir besteyle cümleleri duyduğunda daha çok dikkat çekiyor ve o konunun üzerine yoğunlaşıyor.

Bu sebeple de basit şarkılar dinlemeye başlayarak ingilizce öğrenme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İngilizce harflerin okunuşunu bile beste ile dinlediğimizde daha kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmekteyiz. Bu sebepe uyku öncesi yine İnglizce şarkılar dinlemek İngilizce öğrenmenizin hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Kelimeleri Zihninde Sınıflandır

Aynı konuyla ilgili olan kelimeleri zihninizde sınıflandırabilirsiniz.

Örneğin; sonbahar dediğimizde aklımıza direk diğer mevsimlerde gelmektedir. İşte İngilizce öğrenirkende kelimeleri belirli bir mantıkla öğrendiğimizde daha hızlı öğrendiğimizi fark edeceksiniz.

Yine bu aşamada da şarkılardan yardım alabilirsiniz.

  • Kırmızı balık şarkısını düşünün;
  • Kırmızı Balık gölde
  • Kıvrıla kıvrıla yüzüyor
  • Balıkçı Hasan geliyor
  • Oltasını atıyor
  • Kırmızı balık dinle
  • Sakın yeme yeme
  • Balıkçı seni tutacak
  • Sepetine atacak

bu şarkıyı ingilizce dinleyip anlamlandırdığımızda balık kelimesini balıkçı kelimesini olta kelimesini tek seferde öğrenmiş olacağız. Bu sayede de zihnimiz daha hızlı öğrenmemizi sağlayarak benzer amaçlar için kullanılan kelimeleri sınıflandıracak.

Günlük hayatı İngilizce Yaşa

Bazen hayat bir tiyatrodur ve bizler de başarılı aktörleriz. Tek başımıza günlerce süren bir tiyatro oynayarak İngilizce öğrenmemizi hızlandırabiliriz. Çevrenizde İnglizce konuşan insanlar olmasa bile siz varmış gibi yaparak daha hızlı İngilizce öğrenebilirsiniz. Bilim adamları  yeni diller öğrenirken (örneğin: İngilizce); İngilizce düşünerek bir süre zihinden cümleler kurmanın İngilizce öğrenmeyi hızlandırdığını söylüyor. Sabah uyandınız ve bir fincan kahve almaya gidiyorsunuz. Hemen kendinize bunu ingilizce anlatın.

Bu sayede İngilizce düşünmeniz ve İngilizcde öğrenmeniz hızlanacaktır.