İngilizce Öğrenmek için Basit ve Etkili Yöntemler - Ankara Dil Kursu

İngilizce Öğrenmek için Basit ve Etkili Yöntemler

İngilizce Öğrenmek için Basit ve Etkili Yöntemler

İngilizce Öğrenmek için Basit ve Etkili Yöntemler; Bir çok kişi İngilizce öğrenme sürecinde İngilizce öğrenmek için basit ve etkili yöntemler aramaktadır. Tabi ki bazı yöntemlerle İnglizce öğrenme süreci daha kolay olmaktadır. Bunlardan ilki de dinleyerek öğrenmektir.

Şarkı Dinleyerek İngilizce Öğrenmek

Şarkı dinleyemek İngilizce öğrenmek için basit ve etkili yöntemler arasında en öndedir. Çünkü şarkı dinlerken hem İngilizce öğrenebilir hemde bu yöntemi her yerde yapabilirsiniz. Fakat burda bazı anahtar noktalar vardır. Bunlardan ilki İngilizce seviyenize göre şarkı grubu ve altyazı çeşidi seçmektir.

Eğer İngilizce seviyeniz başlangıç düzeyindeyse çocuk şarkıları ve türkçe altyazı ile İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Ama İngilizce seviyeniz en az B1 düzeyindeyse yani artık dinlediklerinizi anlayabiliyorsanız; İngilizce Altyazı ile  dinlemeniz daha faydalı olacaktır.

İngilizce Günlük Yazın

İngilizce günlük yazarak basit bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. Günlük yazarken yaşamın içinde kullandığınız kelimelerin İngilizcelerini öğrenmeniz gerekecek ve bu sebeple de aslında günlük hayatta yaptığınız tüm aktiviteleri İngilizce anlatabileceksiniz. İngilizce öğrenmek için basit ve etkili yöntemler arasında olan günlük tutmak  hem kelime bilginizi hem gramer bilginizi geliştirebilirsiniz.

Ayrıca günlük yazarken tercih edeceğiniz saat mutlaka uyumadan kısa süre önce olsun. Çünkü beyniniz uyumadan önce İngilizce ye odaklandığında öğrenme süreci daha etkili olmaktadır.

Kelime Öğrenirken Cümleler Kurun

Kelime öğrenme defteri oluşturun ve kelimleri cümleler içinde kullanın. Tek başına bir kelimeyi öğrendiğinizde bazen nasıl kullanabileceğinizi bilmezsiniz. Bu yöntem ile kelimeleri hem daha basit bir şekilde öğrenebilirsiniz hem de kelimeyi nerede ve nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Elektronik Cihazlarınızı İngilizceye Çevirin

Telefondan başlamak en iyisi. Günün her saati baktığınız telefonlarınızı, saatinizi, bilgisayarınızı İngiliceye çevirerek bir çok kelimeyi basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. İngilizceye çevirdiğinizde zaten bir çok özelliğin menüde ki türkçe adını biliyor olacaksınız. İngilizceyken de bu bildiğiniz türkçe yerlerin İngilicesini kolay bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Telefon Uygulamaları

İngilizce öğrenmek için basit ve etkili yöntemler isteyen kişilere en basit kategorisinde ki önerimiz uygulamalar. Telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamalar sayesinde İngilizce öğrenirken uygulmadaki aktiviteler ile öğrenme sürecinizi destekleyebilirsiniz. Ayrıca kelime bilgisi, cümle kurma, dinleme ve okuma alıştırmaları yapmanıza olanak sağlayan bir çok uygulama mevcut. Bu sebeple uygulamalardan olabildiğince faydalanın.

Sık Tekrar Yapın

Tekrar yapmak İngilice öğrenme sürecinde etkili yöntemlerden. Bazen tamam ben artık bu dil bilgisi kuralını öğrendim ya da bu kelimeyi biliyorum dediğiniz nokta da dahi olsanız bir süre tekrar etmezseniz maalesef ki unutursunuz. İngilizce öğrenmeyi kalıcı bir hale getirmek istiyorsanız düzenli ve sık tekrar yapmak bunun için en iyi seçenek.

İngilizce tekrar yapmak için özellikle sabah uyandığınız saatleri ve gece yatmadan önce ki saatleri eğer vaktiniz varsa değerlendirin. Beynimizin en hızlı çalıştığı saatler sabah saatleri. Sabah yaptığımız tekrarlar ya da yeni konu çalışmaları daha verimli oluyor.

İngilizce Kitap Okuyun

Kitap seçerken İngilizce seviyenize dikkat etmelisiniz. Eğer seviyenize uygun kitabı seçerseniz İngilzice kitap okumak sizin için çok eğlenceli olacaktır. Seçeceğiniz kitap seviyenize uygun olsa dahi bilmediğiniz kelimeler çıkabilir. Bu noktada İngilizce açıklamalı sözlüklerden faydalanabilirsiniz. İngilizcce açıklamalı sözlüklerde kelimenin anlamını yine İngilizce öğreneceğiniz için daha akılda kalıcı olmaktadır. Kitap okuyarak öğrenmek de İngilizce öğrenmek için basit ve etkili yöntemlerden en kolayıdır. Her yerde kitap okuyarak hem cümle dizilişlerini hem kelimlerin anlamlarını öğrenebilirsiniz. Okuma ve okuduğunuzu anlamanıza en çok katkıda bulunan aktivite de kitap okuyarak İngilizce öğrenmektir.