İngilizce Öğrenmek için En Popüler Diziler  - Ankara Dil Kursu

İngilizce Öğrenmek için En Popüler Diziler 

İngilizce Öğrenmek için En Popüler Diziler 

İngilizce Öğrenmek için En Popüler Diziler 

Son yıllarda öğrenciler İngilizce kurslarının yanında yeni öğrendikleri yabancı dile daha hızlı adapte olabilmek adına İngilizce dizileri izlemektedirler. İngilizce geliştiren diziler şeklinde aramalar yaparak en iyi ingilizce dizileri arayan öğrenciler bu yazı ile istediklerine ulaşacaklar. 

İngilizce geliştiren diziler bulmanız mümkün ancak seçimlerinizi doğru yapmanız gerekir. Çünkü dizi izleyerek İngilizce öğrenmek istiyorsanız mutlaka dizide konuşulan İngilizce sizin için seviyenizi geliştirmek için doğru tercih olmalıdır. 

Peki İngilizce öğrenmek için hangi dizileri izlemelisin ?

Friends

Evet çok bilinen ve çok izlenen bir dizi önerisi ile başladık ancak bu dizimizin listesinde başında yer almasının pek çok nedeni var. Friends dizisi kolay anlaşılır, akıcı ve kaliteli Amerikan İngilizcesi içeriyor. 

Friends dizisi için “beginner” seviyede İngilizce içeriyor diyebiliriz çünkü çok basit cümleler kuruyorlar. Ayrıca bu dizide ki teleffuzlar çok net olduğu içi anlamak kolay.

Stranger Things

İngilizce geliştiren 2. önemli dizimiz ise Stranger Things isimli dizidir. Dizi genel olarak bilim kurgu içerikler barındırıyor. Bilim kurgu seven insanlar için mükemmel bir seçim olacak olan bu dizi “intermediate” yani orta seviye olarak sınıflandırılabilir. Akıcı bir biçimde İngilizce konuşulan bu dizide argo kullanımı da mevcut. 

Game Of Thrones

Bu diziyi duymama ihtimaliniz çok düşük çünkü geçtiğimiz yıllarda sosyal medya ve geleneksel medyada çok popülerdi. Fantastik kurgu seven kişiler için bu dizi eşsiz bir deneyim sunuyor. Dizide genel olarak akıcı bir İngilizce konuşuluyor. İngilizce öğrenmek için en iyi dizilerden biri olabilir. 

Only Fools and Horses

Only Fools and Horses, orta seviye olarak sınıflandırılan bu dizimiz genel olarak akıcı bir İngilizce içeriyor ama izleyebilmek için orta seviyede İngilizce bilgisi gerekir. 80’lerde çekilen bu BBC dizisini değerli okuyucularımıza öneriyoruz. 

Call the Midwife

İngilizce geliştirmek için önerdiğimiz diziler isimli blog yazımızda şimdi sizlere Call the Midwife isimli diziyi öneriyoruz. 1950’li yıllarda çekilen bu dizi dönemin muazzam İngilizcesi ile sizler için en iyi diziler arasında yer alıyor. Sakin ilerleyen senaryoda konuşulan İngilizce orta seviye olsa dahi izleyiciler konuşmaları takip edebiliyor.