Almanca Kursu

Kurs Kayıtları ve Kurslar Hakkında Bilgi Almak İçin İletişim Kurabilirsiniz.

Almanca Kursu

Almanca kursları son zamanlarda öğrenciler tarafından yoğun olarak talep edilmektedir. Bunun pek çok nedeni olmakla birlikte dünya’da da en çok öğrenilen 2. dil Almancadır. Alman ekonomisi ve eğitim sistemi günümüzde tüm dünya tarafından gözlemlenebilir şekilde gelişmiştir. 

Avrupa birliğinde İngilizceden sonra en fazla kullanılan dil olan Almanca bugün Almanya, Avusturya, Belçika, Lihtenştayn ve Lüksemburg. Ayrıca İsviçre’nin resmi dildir

Yaklaşım 120 milyon Almanca konuşan insan vardır. Almanca konuşan kişilerin %99’u Avrupa’da yaşarken kalan kısım ise Amerika ve Asya kıtasına dağılmıştır. Türkiye’de ise Almanca Anadiline sahip 25 bin kişi yaşadığı bilinir. Turizm amaçlı ise ülkemize her yıl 1 milyonu aşkın Alman dili bilen turist gelmektedir. 

Ankara Almanca Kursu

Kızılay, Meşrutiyet caddesinde yer alan Yabancı Dil Kursumuz, Almanca kursu hizmeti de sunuyor. Ana dili Almanca olan eğitmenlerimiz ile sunduğumuz Almanca Kursu Ankara genelinden yoğun ilgi görüyor. Markamız pek çok başarılı öğrenciye hizmet sunduğu için genelde referans üzerine yeni kayıtlar alıyoruz. 

Almanca Kursunda Kaç Kur Var? 

Ankara Dil Kursu uyguladığı eğitimlerde, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (Common European Framework of Reference for Languages CEFR) ‘nı referans alır. Almanca dahil tüm Avrupa dillerinin eğitiminde bu program referans alınmalıdır. Seviye belirleme ve eğitim ders uygulama için CEFR standartlarını referans alıyoruz. 

  • A1 Başlangıç  

  • A2 Elementary

  • B1 Orta Seviye Almanca

  • B2 Orta-Üstü Almanca

  • C1 İleri Almanca

  • C2 Almanca Yeterliliği

Almanca Ne Kadar Sürede Öğrenilir? 

Almanca öğrencilerimiz kursumuza ilk uğradığında “Almanca Ne Kadar Sürede Öğrenilir?” gibi sorular sormaktadır elbette bu durum öğrencinin öğrenme çabasıyla doğru orantılı olsa da biz şuanda öğrencinin başarılı şekilde ilerlediğini varsayalım; Almanca’da her seviye 6-8 hafta da tamamlanır. Almanca zor başlayıp kolay devam eden bir dildlir. Ortalama olarak 1.5 ile 2 yıl içinde Almanca tam anlamıyla öğrenilebilir.

Kızılay – Ankara Almanca Kursu

Kızılay Almanca Kursu; Almanca eğitimimizin çok tercih ediliyor olmasının bir diğer önemli nedeni ise merkezi konum. Ankara Kızılayda bulunan dil kursumuz tüm Ankara halkı için kolay ulaşılabilir konumda.