YDS Kursu

Kurs Kayıtları ve Kurslar Hakkında Bilgi Almak İçin İletişim Kurabilirsiniz.

YDS Nedir? 

Ankara YDS Kursumuz Hakkında Bilgi Almak İçin Hemen İletişime Geçebilirsiniz. 

YDS, ÖSYM kurumu tarafından her sene 2 kere olmak üzere düzenli olarak gerçekleştirilen bir sınavdır. Bu sınav Akademik personeller, Lisansüstü eğitime devam etmek isteyenler ve dil tazminatı almak isteyen kamu personelleri tarafından girilmesi zorunlu olan önemli bir yabancı dil sınavıdır. 

YDS Hangi Dillerde Yapılır ?

Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinde yapılmaktadır.

YDS Ne Zaman?

YDS sınavı her sene 2 kere yapılır. Mart, Nisan ve Mayıs ilk sınav Eylül, Ekim, Kasım ayları içerisinde ikinci sınav ve Aralık ayında son kez YDS sınavı yapılır. 

YDS Sınav Ücret Nedir?

YDS Ücreti her sene güncellenir ancak 2022 YDS fiyatı 130₺’dir.

YDS Sınavında Kaç Soru Çıkar?

YDS Sınavında toplam 80 soru bulunur ve katılımcıların en iyi şekilde sınavlara hazırlanması için pek çok yabancı dil eğitimi firması hizmet sunmaktadır. 

YDS Sınavı kaç daikadır?

Sınav süresi 180 dakika olup 10.15’de başlar ve 13.15’de sonlanır. 

YDS Puanı Nasıl Hesaplanır? 

100 puan üzerinden sadece doğru cevaplar dikkate alınarak değerlendirme yapılır. Doğru soru için 1.25 puan elde edilir. Bu sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmemektir. 

Ankara YDS Kursu 

Ankara YDS Kursu markaları arasında en iyilerinden biri olarak gösterilen Dil Kursumuz 25 senedir Ankara’da dil eğitimi hizmeti sunan önemli markalardan biridir. Sizlerde YDS Ankara Kursları hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.