Çocuklara İngilizce Kursu

Kurs Kayıtları ve Kurslar Hakkında Bilgi Almak İçin İletişim Kurabilirsiniz.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu Ankara

Bir çok ebeveyn çocuklarının İngilizce öğrenmelerini istemektedir ve çocuklar için İngilizce öğrenecekleri kurumları araştırmaktadır. Çocukların İngilizce öğrenmesi bir çok yönden faydalı ve mantıklı olacaktır.

Ebeveynler, çocuklarının daha bebekken İngilizce öğrenmesini istiyorlar ve Türkçe konuşmanın yanında İngilizce kelimeleri de çocuklarına öğretiyorlar. Çocuklar için İngilizce öğrenmenin en uygun yaş aralığı uzmanlara göre 1-3 yaş arasıdır.

Yeni doğan bebekler üçüncü ayda öğrenmeye başlar ortalama 1 sene sonra öğrendikleri kelimeleri kullanmaya başlarlar. Aynı zamanda, bu, çocukların öğrenmeye en açık oldukları ve öğrendiklerinin uzun ömürlülüğünün en yüksek olduğu andır.

Günümüzde uluslararası alanda kullanılan İngilizceyi erken yaşlarda öğrenmek hem daha kolay hem de daha eğlenceli olacaktır. İnsan beyni erken yaşlarda daha hızlı öğrenmeye imkân tanır.

Özellikle 4 ve 13 yaş arası çocukluk çağında beynimiz bir çok bilgiyi öğrenirken zorlanmaz. Ayrıca bu yaş aralığında öğrenmek eğlenceli bir hale de dönüştürülebilir. Çocuklar için İngilizce konusunda bir çok farklı teknikle çocukların İngilizce öğrenmesini kolaylaşabilir.

Neden Çocuklar İçin İngilizce?

Çocuklar için İngilizce artık neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Çünkü İngilizce bilmeyen insanların büyük bir çoğunluğu ilerleyen yaşlarda İngilizce öğrenmek için çaba sarfetmektedir.

Çocuklar için İngilizce öğrenmek yetişkinler için İngilizce öğrenmekten daha kolaydır bu sebeple çocuk yaşlarda öğrenilen İngilizce aslında çocuğunuza yaptınız yatırımdır.

Çocukların zekaları farklı bir dil öğrendiklerinde daha hızlı çalışmaktadır ve daha üretken olmaktadır. Yani aslında çocuklar için İngilizce öğrenmek normal yaşamda da çocuklarınızı olumlu etkilemektedir.

Çocuklar için İngilizce telaffuzlar da yine daha kolaydır. Çocuklar yeni duydukları kelimeleri daha çok tekrar ederler ve daha çok merak ederler bu araştırmaları sayesinde de daha fazla bilgiye ulaşırlar.

Çocuklar İngilizceyi ana dilleri kadar iyi kullanabilirler. Çocuklar için İngilizce öğrenmek bu anlamda da çok avantajlıdır çünkü erken yaşlarda İngilizce öğrenmeye başlayan çocuklar İngilizceyi ana dilleri kadar güzel kullanabilmektedir. İleri yaşlarda İngilizce öğrenen bireyler bu kadar şanslı değildir daha çok çaba sarfetmeleri gerekmektedir ve ana dil düzeyine nadir yaklaşabilmektedir.

Çocuklar İçin İngilizce Vakit Kazandırıyor

Çocuklar için İngilizce öğremek ilerleyen yaşlarda hayatlarında daha çok boş vakit olmasına olanak sağlar. Erken yaşlarda İngilizce öğrenen çocuklar ilerleyen hayatlarında İngilizce öğrenmeye vakit harcamaya gerek duymayacakları için daha fazla hobi sahibi olabilirler.

Erken yaşlarda İngilizce öğrenen çocukların kariyer hedefleri daha keskin olmaktadır. Çünkü hali hazırda bir dil bilgisi çocuklara özgüven sağlamaktadır.Ayrıca çocuğunuz İngilizce öğreneceği bakti başka bir hobiyle ya da başka bir dil öğrenerek harcadığında daha donanımlı olacaktır.

Çocuklar İçin İnglizce Neden Daha Kolay?

Çocuklar erken yaşlarda İngilizce kelimeleri öğrenmeye başladıklarında; telaffuz ederken utanmazlar ya da yetişkinler gibi kaygılar taşımazlar.

Çocuklar yetişkinlerden çok daha meraklıdır ve bu merakları sayesinde çocuklar sadece İngilizce değil bir çok bilgiye daha hızlı ulaşabilirler. Çünkü çocuklar merak ettikleri kelimeleri sormaktan çekinmezler ve devamlı öğrenme, keşfetme halindedirler.

Çocukların yanlış yapma kaygıları yoktur. Bu sebeple de yanlış yapmaktan korkmayan çocuklar için İngilizce öğrenmek keyiflidir. Hata yapsalar da tekrar aynı hataya düşmekten korkmadıkları için öğrenmeye devam edebilirler ve bir çok çocuk hata yaptığında düzeltmek için tekrarlamaktadır ve doğruya ulaşana kadar çaba sarfederler.

Ne Kadar Erken O Kadar İyi

Çocuklar için İngilizce öğrenme süreci ne kadar erken başlarsa o kadar verimli ve düzgün olacaktır. Kelimeleri çift öğretmek yani İngilizce ve Türkçe olarak öğretmek bunun en kolay yöntemlerinden biridir.

Çocuklar için İngilizce Kursu Ankara => Çocuk Grubumuz Mezun Oldu!