TOEFL Kursu

Kurs Kayıtları ve Kurslar Hakkında Bilgi Almak İçin İletişim Kurabilirsiniz.

TOEFL Kursu Ankara

TOEFL sınavı günümüzde 140’dan fazla ülkede geçerliliği kabul edilen İngilizce dil bilginizi kanıtlayabileceğiniz kapsamlı sınavlardan biri. Uluslararası geçerliliği olan TOEFL sınavı ile yabancı üniversitelerde lisans, yüksek lisans ya da doktoraya girişte İngilizce bilginizi kanıtlayabilirsiniz.

TOELF Ankara Kursu, Ankara sınırları içinde Yabancı Dil Kurslar arasında en seçkin kurslardan biri olarak gösterilen Ankara Dil Kursu Tüm İngilzce Sınavlarda olduğu gibi Toelf sınavında da destek sunuyor. 

TOEFL sınavı intetnet tabanlı yani online ya da fiziki olarak yapılabilir.

TOEFL Sınavı Ne Kadar Sürer?

TOEFL sınavı toplamda 3 saat yani 180 dakika sürmektedir.
TOEFL sınavı toplamda 4 bölümden oluşmaktadır; dinleme, okuma, yazma ve konuşma.

TOEFL dinleme bölümü; 0 ile 30 puan arasında değerlendirilir ve ortalama 22 puan üzeri iyi olarak değerlendirilir. TOEFL sınavının dinleme bölümünde öğrencilere 60 ile 90 dakika arasında bir süre veriliyor ve bu dinleme parçasına ya da soru sayısına göre değişebiliyor. Ortalama 3 – 4 dinleme parçasının her biri için sınava girenlere 5 – 6 soru yöneltiliyor.

TOEFL konuşma bölümü; ortalama 20 dakika sürmektedir. TOEFL konuşma bölümünde size çeşitli sorular yönelterek İngilizce sözlü becerilerinizi ölçerler. Konuşma bölümünde karşılıklı diyolog kurma beceriniz, duyduğunuzu anlamanız ve kafanızda cümleleri iyi kurgulamanız önemlidir ve toplamda TOEFL konuşma bölümü 4 parçadan oluşur.

TOEFL yazma bölümü; bu bölümde sizden 2 adet kısa deneme yani essay yazmanız istenir. TOEFL yazma bölümü 50 dakika sürer. Bu bölümde cümle kurma beceriniz grammer yani dil bilginiz ve ayrıca kelime bilginiz ölçülür.

TOEFL okuma bölümü; bu bölümde dinleme kısmı gibi süre bakımından değişkenlik göstemektedir 60 dakika ile 100 dakika arasında olabilir ve yine süreye göre soruların adedi değişir. 3 ya da 4 okuma parçasını okumanız beklenir ve burada ki amaç anlama yeteneğinizi ölçmektir.

TOEFL Sınavı Puan Sistemi Nasıl?

TOEFL’da her bölüm eşit puan üzerinden değerlendirilir ve her bölümden alacağınız en yüksek puan 30’dur. TOEFL sınavının toplam puan değeri 120’dir.

TOEFL okuma bölümünden; 30 üzerinden 30 – 22 arasında puan alan aday iyi, 21 – 15 arasında puan alan bir aday orta ve 14 – 0 arasında puan alan bir aday düşük olarak değerlendirilir.

TOEFL dinleme bölümü için de değerlendirme sistemi aynıdır. 30 üzerinden 30 – 22 arasında puan alan aday iyi, 21 – 15 arasında puan alan bir aday orta ve 14 – 0 arasında puan alan bir aday düşük olarak değerlendirilir.

TOEFL yazma bölümünde; 30 – 24 puan arasında alan adaylar iyi, 23 – 17 arasında alan adaylar orta, 16 – 1 arasında alan adaylar da kısıtlı yani düşük olarak değerlendirilir.

TOEFL konuşma bölümünde; 30 – 26 arasında alan adaylar iyi, 25 – 18 arasında alan adaylar orta, 17 – 10 arasında alan adaylar kısıtlı ve 9 – 0 arasında alan adaylar zayıf olarak değerlendirilir.

TOEFL Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

TOEFL sınavının da geçerlilik süresi, IELTS sınavı gibi 2 yıldır. Fakat yine bazı kurumlar ya da  okullar daha eski TOEFL puanınızı kabul edebilirler.

TOEFL Sınavına Nerede Girebilirim?

TOEFL IBT sınavına; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, Denizli, Hatay, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Mersin ve Malatya’da bulunan TOEFL IBT sınavı uygulayan merkezlerde girebilirsiniz.

TOEFL Sınavına Kaç Kere Girebilirim?

TOEFL sınavı yılda ortalama 50 kere düzenlenmektedir ve TOEFL sınavına girmeniz için hiçbir kısıtlama koyulmamıştır. Yani istediğiniz kadar TOEFL sınavına girebilirsiniz.

TOEFL Sınav Ücreti Ne Kadar?

TOEFL sınav ücreti 2022 yılı için sınav yerlerine göre değişebilmektedir. TOEFL sınav ücretleri ve TOEFL sınavına hazırlık için bizimle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara TOEFL Kursu 

Ankara Meşrutiyet caddesinde yer alan Dil Kursumuzda merkezimizde her dönem yabancı dil eğitimi verilmektedir. Ankara içinde yaşayan ve akademik kariyer hedefleyen insanların aradığı bu dil eğitimi biçimi hakkında bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.