Business English - Ankara Dil Eğitimi - İngilizce Kursu - Lingosmart
Business English


Business English

İngilizce, uluslararası alanda en popüler dil olarak kabul edilir ve bu da onu iş dünyasında en baskın dil yapar. Temel İngilizce seviyeniz iyi olsa bile, iş İngilizcesi öğrenmek size kariyerinizde yeni fırsatlarla sonuçlanabilecek daha geniş bir mesleki kelime hazinesi gösterme şansı verecektir. Bu sebeple bir çok çalışan iş ingilizcesi öğrenmek istemektedir.

İş İngilizcesindeki iletişim becerileri, işte ilerlemek için kritik öneme sahiptir. Profesyonel iş İngilizcesi kelime dağarcığınızı ve anlayışınızı geliştirmek, daha verimli çalışmanıza ve yeni iş imkanları bulmanıza olanak sağlayabilir.

İş İngilizcesi öğrenmek, ofiste veya diğer profesyonel ortamlarda kullanışlı olacak İngilizce dil becerilerini geliştirmenize yardımcı olur. İşyerinde gerekli olan iletişim becerilerini öğrenerek meslektaşlarınız ve müşterilerinizle mükemmel bağlantılar kurma güvenini elde edebilirsiniz.

İş ingilizcesi öğrenmek isteyen adayların İngilizce dil seviyelerinin en az A2 düzeyinde olması gerekmektedir. Ama merak etmeyin eğer İngilizce seviyeniz A2 nin altındaysa hızlandırılmış İngilizce kursları ile kısa bir sürede A2 seviyesine ulaşabilirsiniz.

İş İngilizcesi; özellikle iş dünyasında kullanılan kelime kalıplarını, cümleleri ve gramer yapılarını öğrenmeye dayalıdır.

Mülakatlarda İş İngilizcesi

Şuan iş dünyasında mülakatlarda en çok sorulan sorulardan biri hangi dilleri bildiğinizdir. Özellikle İngilizce bilgisi bir çok meslek grubunda zorunlu bir hale gelmiştir. İngilizcenin uluslararası kullanılan bir dil olması ve bazı kelimlerin ya da tamlamaların direk İngilizce olarak ortaya çıkması bunun en önemli nedenlerindendir.

Bir mülakatta eğer İnglizce devam edecekseniz ya da mülakatınız direk İngilizce olarak başladıysa; yine iş İngilizcesine ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü kendinizi tanıttıktan ve günlük hayata bağlı birkaç sorudan sonra mesleki sorular yönlendirilecek.

Mülakatlarda iş İngilizceniz ne kadar iyi olursa mülakatınızın başarılı geçme ihtimali o kadar yüksektir. İngilizce yapılan mülakatlarda genel de mesleki kelime bilgilerini içeren sorular olacaktır; bu sebeple eğer mesleki kelimelere ve kalıplara hakimseniz yani iş İngilizceniz gelişmişse sorun yaşamazsınız.

İş İngilizcesinin Farkı Nedir?

İngilizce biliyorsanız iş İngilizcesi öğrenmeniz çok daha kolay olacaktır. Çünkü iş İngilizcesi olarak adlandırılan kısımda profesyonel iş hayatına yönelik kelimeler ve tamlamaların ya da belirli kalıplar vardır.

Mesleki kelimleri içeren iş ingilizcesi; profesyonel hayatta kendinizi daha iyi ifade etmenize olanak sağlar.İş İngilizcesini bildiğinizde ve aktif olarak kullanabildiğinizde kariyer planlarınızı da daha iyi yönetebilirsiniz. Çünkü İngilizce bilgisi ve hatta birkaç farklı dil mesleki anlamda sizi daha yükseklere taşıyabilir.

İş İngilizcesini Nasıl Öğrenebilirim?

İngilizce bilgisine sahipseniz iş İngilizcesini öğrenmek kısa bir çaba sonucu yeterli düzeye gelecektir. Günlük iş hayatında kullandığınız  İngilizce kelimeleri ve tamlamaları mesleki yaşamınızın her noktasında zaten karşınıza çıkacaktır. Bu aşamada bilmediğiniz kelimeleri not etmek ve hemen anlamlarını kontrol etmek en etkili yöntemlerden biridir.

Ve yine iyi bir iş İngilizcesi öğrenmek istiyorsanız mesleğinizle alakalı düzenli olarak makaleler okumalı ve yeni gelişmeleri takip etmelisiniz.

Mülakatta İş İngilizcesini Nasıl Kullanabilirim?

İlk olarak mülakattan önce mutlaka alanınıza dair anahtar kelimelerin ve kalıp cümlelerin İngilizce anlamlarını öğrenmelisiniz.

İngilizce mülakatlarda her zaman net ve kısa  cevaplar vermelisiniz. Uzun cevaplar göz doldurucu gibi görünse de önemli olan her zaman sizden istenilen cevabı vermeniz olacaktır.

Mülakattan önce mutlaka görüşeceğiniz şirket ya da kurum hakkında bilgi sahibi olun. İş İngilizcesini kullanmak ve İngilizce mülakatta başarılı olmak çok önemli olsada çalışacağınız yer hakkında bilgi sahibi değilseniz eksi puan alabilirsiniz.

İngilizce konuşurken bazen takılabiliriz ya da unutabiliriz. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız kendinize güvenin ve asla pes etmeyin, kaldığınız yerden başka cümleler ile devam etmeyi deneyin.